PHİBROWS Tekniği ile Microblading Nedir?


Kaşlar kadınların en hassas olduğu konulardan biridir. Bunun sebebi de, kaş şeklinin değişmesiyle genel olarak yüz ifadenizin değişmesidir diyebiliriz. Genelde kaşlarının mevcut durumdan memnun olmayanlar kaş alma, boyama gibi yöntemlerle kaş şekillerini değiştirmeye çalışıyor. Ama bu yöntemlerin hepsi sürekli uğraş ve kısa vadede yenileme gerektiren işlemler. Her gün kaşlarınızı boyamak neredeyse en az 10-15 dakikanızı alacaktır. Bu zaman kaybını yaşamak istemeyen ve sürekli güzel kaş şekline sahip olmak isteyen kadınlar için çözüm kalıcı makyaj.
Kalıcı kaş makyajını farklı yöntemlerle uygulamak mümkün. Bu yöntemler arasında en bilinen ve tercih edilenlerden biri de Japon tekniği olan Microblading tekniği olmaktadır.

PhibrowsPeki Microblading Nedir?

Microblading yöntemini basit şekilde ifade edecek olursak, manuel olarak yapılan kaş çizme tekniğidir diyebiliriz. Microblading yöntemiyle kaş yapımı doğallığı ve manuel olmasıyla diğer yöntemlerden seçilmektedir. Microblading yönteminde diğer kalıcı makyaj kıl tekniği yöntemlerinde (micropigmentasyona link verilecek) kullanılan iğnelerden farklı iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler çoklu iğneler olarak bilinir ve diğer yöntemlerde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince iğnelerdir.

Microblading işleminde tek kullanımlık steril iğneler kullanılmaktadır. Kaş renginize uygun olarak seçilen boya derinin epidermis katmanına iğnelerle işlenerek, önceden belirlediğiniz çizim gerçekleştirilmektedir. İşlem tek tek, ince kıl çizimleri yapılarak gerçekleştirildiği için ortaya çok doğal bir görüntü çıkmakta ve gerçek kaştan ayırt edilemeyen bir sonuç elde edilmektedir.

Microblading işleminde boya epidermise işlendiği için diğer yöntemlerden farklı olarak yarı kalıcı bir yöntem olarak bilinmektedir. Kalıcılığı cilt tipine göre değişiklik göstermekle birlikte genelde 1 yıl kadar olmaktadır.

İşlem sonrasında, kaşlarınızın rengi koyu görünebilir. 2-3 hafta içerisinde kaşlarınız fazla boyayı atacağı için orijinal rengine kavuşacaktır. Kaş çizimi için kullanılan boyalar tamamen doğal ve lisanslı olmaktadır.