Eyeliner, göz kenarlarına çizgi çekmek için kullanılan bir göz kalemidir. Makyaj yapmak göründüğü kadar kolay bir işlem değildir. Her kadının eli yatkın olmuyor. Bu yüzden bazı kadınlar evlerinde makyaj yaparken oldukça zorlanıyor. Fakat günümüzde bu durumda kolaylaşmaya başladı. Video ve fotoğraf anlatımlarıyla adımları izleyerek kadınlar makyaj yapmayı başarıyor. Özellikle kadınlar eyeliner sürmekte çok zorlanıyor. Eyeliner çekmek zor zanaat olmuş bir durumda. Kadınlar dramatik, nostalji ve seksi eyeliner modellerini göz kapaklarında görmek istiyor.

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Eyeliner'ın dört çeşidi vardır bunlar, likit eyeliner, kalem eyeliner, jel ya da krem eyeliner, toz eyeliner'dır.

1. Likit Eyeliner

Küçük bir şişede likit halinde bulunmaktadır. İnce uçlu fırçası ile kirpiğin köklerine yakın bir yerde çizgi çekmenizi sağlar. Fakat bütün eyeliner çeşitlerinden en zor sürülendir.

2. Kalem Eyeliner

En yaygın kullanılan ve en çok tavsiye ettiğimiz kalem biçimindeki eyeliner'dır. Bütün kadınların gözdesi olmuş durumdadır. Ayrıca kalem eyeliner'ı silikonlu olanlarından seçerseniz daha kolay bir şekilde sürebilirsiniz.

3. Jel veya Krem Eyeliner

Kalem eyeliner'ı sevip sertliğini sevmeyenler için jel veya krem eyeliner ideal bir seçim olacaktır. Bu eyelinerlar genellikle minik kavanozların içerisinde satılmaktadır. Likite benzeyen jel veya krem eyelinerlar daha kolay sürülmektedir.

4. Toz Eyeliner

Sürmeli olan toz eyeliner'ın tahta bir çubuğu vardır. Badem yağı ile harmanlanmış olan toz eyeliner'lar likit şeklinde kullanılmaktadır. Toz eyelinerı sürerken nemli bir fırça kullanmak çok önemlidir.