Dudak renklendirme solgun ve cansız dudakların özel kalıcı makyaj boyası kullanılarak yeniden canlı ve bakımlı görünmesini sağlamak için yapılan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Kişiye daha dolgun, daha canlı ve daha genç bir görünüm sağlayan dudak renklendirme işlemi dudaklara doğal bir hacim ve renk kazandırıyor. Kişinin belirlediği rengin ve işlemin kolayca uygulanabildiği bir kalıcı makyaj uygulaması olan dudak renklendirme işlemi son yıllarda ünlü kişiler tarafından da sıkça kullanılmakta ve en popüler kalıcı makyaj uygulamaları arasındaki yerini almıştır.

Dolgun, son derece kusursuz çizilmiş müthiş çizgilere sahip ve bir o kadar da doğal dudaklara sahip olmak tüm kadınların hayalidir öyle değil mi?

Dudak Rengi Neden Solar?

Vücudumuz ilerleyen yaş ile birlikte canlılığını yitirmeye başlar. 20’li yaşların başlaması ile dudaklarda solgunluk ve matlık boy göstermeye başlar. Ancak bu durum yıllar içerisinde gözle fark edilebilir boyutlara ulaşabileceğinden 20 yaşına girer girmez aniden olabilecek bir durum değildir.
Dudaklarınızın daha belirgin ve daha dolgun görünmesini sağlayacak dudak renklendirme hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı detaylıca okuyabilir ve bize ulaşabilirsiniz.
İşlem birçok kaynakta karşınıza dudak gençleştirme olarak da çıkabilir. Bir kalıcı makyaj uygulaması olan dudak pigmentasyonu, zaman içinde solgun bir görünüm kazanarak ve doğal renginden uzaklaşmaya başlayan dudakları çok daha parlak ve dolgun bir görünüme kavuşturma yöntemidir.

Dudak pigmentasyonu nedir sorusunun cevabı, tam olarak yapılmasını istediğiniz kalıcı dudak makyajı işleminde gizlidir. Dudak kontürü belirlemek için bir işlem yaptırmak ve aynı zamanda da daha kalın dudak görünümü istiyorsanız dudak kontörü işlemi isteğinize cevap verecek yeterliliktedir. Ancak dudaklarınızın solgun ve cansız görüntüsünden rahatsızsanız dudak kontörü işlemine ek olarak renklendirme uygulaması da yaptırmalısınız. Solgun bir dudakta sadece çerçeve belirlenmesi daha fazla istenmeyen bir görüntü ortaya çıkartabilmektedir. Gözünüze soluk ve cansız gelen dudaklarınızı renklendirmek ve canlandırmak için burada bahsettiğimi

Dudak Renklendirme Ne İşe Yarar?

Uygulama sonrasında kalın, canlı, olduğunuzdan çok daha genç dudaklara sahip olmanızı sağlar. Bu işlem esnasında hem dudak kontürü uygulandığı gibi, içine de dilediğiniz renkte renklendirme işlemi yapılır. Böylece dudaklarınız daha büyük, daha kalın ve daha parlak bir görünüme kavuşur.